Dekorowanie pokoju dziecięcego nie należy do najłatwiejszych zadań. Dzieci przecież cały czas dojrzewają, a wraz z nimi zmieniają się ich gusta i upodobania, a co za tym idzie ich pomysły na swój pokój. Wraz z wiekiem zmieniają się również ich idole, którzy są głównym źródłem pomysłów na wystrój. Dodatkowo zadanie utrudnia fakt, że upodobania dziewczynek są zupełnie odmienne od preferencji chłopców. Najmłodsze przedstawicielki płci pięknej najpierw uwielbiają księżniczki, aby potem zamienić je na Hello Kitty, przedstawiciele płci przeciwnej natomiast wolą na przykład Transformersów. Trzeba więc nieźle nagłowić się, aby dobrze rozwiązać kwestię udekorowania pokoju dziecięcego oraz dobrać odpowiednią dekorację okienną. Pamiętać trzeba, że różnią się one znacząco od firan do pokoju dziennego czy kuchni.

Producenci oferują nam bardzo szeroki wybór materiałów na firanki do pokoju dziecinnego z bohaterami z ulubionych bajek. Nietrudno jest znaleźć takie z Kubusiem Puchatkiem, Hello Kitty czy Hana Montana. Trzeba się jednak zastanowić nad wyborem takiego wzoru na firankę. Możemy się na nią zdecydować jeśli cały pokój jest w miarę neutralny. Wtedy wesoły wzór na firance z pewnością doda wnętrzu cech wesołego pokoju dziecięcego. Jeśli jednak w każdym elemencie pokoju, na ścianach, meblach, dodatkach występują kolorowe elementy i bohaterowie z bajek to może lepiej wtedy zdecydować się na firanę bardziej neutralną. Może być ona również kolorowa ale niekoniecznie musi mieć jakiś bajkowy wzór.
Ilość dekoracji w jednym pokoju może wtedy sprawić , że nasze dziecko będzie miało nadmiar bodźców. A to na pewno nie będzie służyć wypoczynkowi naszej pociechy.

W życiu małego człowieka następują ciągłe zmiany. Projektując więc pokój dla niego warto postarać się aby rósł on razem z naszym dzieckiem.
Jeśli nasze dziecko jest małe możemy zawiesić mu firanki z którąś z jego ulubionych postaci z kreskówki Disneya. Zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców takim bohaterem może być Myszka Miki, kaczor Donald, Goofy czy pies Pluto. Dla trochę starszych pociech odpowiednim motywem na firankę do pokoju będzie bohater nawiązujący do znanych baśni np. Kopciuszek dla dziewczynek czy dzwonnik z Notre Dame dla chłopców. Dla najstarszych dzieci proponujemy kolorowe firanki bez motywów bajkowych.